Ukrainian Russian

Рекомендації щодо розв’язання проблеми нетримання у жінок 

У Вас є питання, пов’язані з нетриманням у жінок або продукцією для захисту від нетримання у жінок Depend® (Депенд)? Ми розподілили питання, що найчастіше ставляться, на п’ять категорій. Сподіваємося, тут Ви знайдете відповідь і на своє питання.

 1. Основна інформація про нетримання
 2. Повсякденне життя й боротьба з протіканнями
 3. Питання про продукцію, що часто ставляться
 4. Супровідні запитання, що часто ставляться
 5. Нетримання й менопауза
 1. Основна інформація про нетримання

  • Q Питання Що являє собою нетримання сечі?

   A

   Відповідь Нетримання сечі – це медичний термін, що означає «скарги на будь-яке мимовільне витікання сечі». Це визначення було стандартизоване Міжнародним товариством з проблем утримання сечі й постійно використовується працівниками сфери охорони здоров’я, дослідниками й представниками промисловості. Мимовільне витікання сечі, зумовлене різними причинами, досить розповсюджена проблема, хоча про неї не так багато відомо широкому загалу. Її симптоми іноді пов’язані з тимчасовими чи оборотними порушеннями, а в інших випадках – з більш тривалими захворюваннями або факторами ризику. Добра новина полягає в тому, що за наявності доступу до якісної інформації Ви зможете знайти шляхи зниження, усунення та/або контролю факторів ризику, які можуть бути пов’язані з Вашими симптомами. Якщо ж симптоми завдають Вам чималої незручності, будь ласка, не соромтеся звертатися з ними до свого дільничного лікаря або уролога.

  • Q Питання Наскільки поширене нетримання сечі?

   A

   Відповідь Під час нещодавно проведеного дослідження, у якому використовувалося стандартизоване визначення «будь-яке мимовільне витікання сечі», було виявлено, що деякі симптоми цього порушення спостерігаються в мільйонів дорослих американців у віці 20–85 років. З нетриманням сечі стикаються понад 65 мільйонів американців, причому вік приблизно половини з них становить менше 50 років. Це означає, що нетримання сечі може спостерігатися приблизно в одного з чотирьох американців. Нетримання сечі не є порушенням, характерним винятково для осіб літнього віку: 22,9 мільйона американців у віці молодше 45 років також мають деякі ознаки цього порушення. Ця цифра приблизно в три рази більша за кількість населення Нью-Йорка й у вісім разів більша, ніж число мешканців Чикаго. Ця статистика охоплює як чоловіків, так і жінок, хоча будь-які типи нетримання сечі трапляються у жінок приблизно в три рази частіше, ніж у чоловіків. Ми сподіваємося, що ці факти надихнуть Вас на пошук інформації про наявні розв’язки проблеми для задоволення Ваших потреб без будь-якої соромливості. Бажано також проконсультуватися зі своїм лікарем стосовно Ваших симптомів нетримання сечі, оскільки в деяких випадках вони можуть бути пов’язані з іншими захворюваннями або взаємодією лікарських засобів, що може вимагати медичного втручання.

  • Q Питання Що спричиняє нетримання сечі?

   A

   Відповідь Існує чимало причин нетримання сечі. Наприклад, слабкість м’язів сечового міхура, вагітність, пологи, гістеректомія, післяопераційні ускладнення, інсульт, а також хронічні захворювання, такі як діабет, розсіяний склероз (РС) і хвороба Паркінсона. Інші захворювання, що вражають нерви сечового міхура або спинний мозок, також можуть призводити до нетримання сечі.

  • Q Питання Як функціонує мій сечовий міхур?

   A

   Відповідь Ваш організм накопичує сечу в сечовому міхурі. Під час акту сечовипускання м’язи сечового міхура скорочуються, переміщуючи сечу в уретру – трубку, розташовану під сечовим міхуром. Водночас м’язи, що оточують уретру, розслаблюються й пропускають сечу. Нетримання виникає, якщо сеча залишає сечовий міхур й уретру «без попередження».

  • Q Питання Які види нетримання сечі існують, які їхні симптоми й можливі причини?

   A

   Відповідь Нетримання сечі при напруженні - Витікання сечі під дією тиску або напруження на Ваш сечовий міхур. - Нетримання під час чхання, кашлю, сміху, фізичних вправ або підняття важких предметів. - Причини можуть бути зумовлені фізичними змінами внаслідок пологів, вагітності, менопаузи або надлишкової ваги. Імперативне нетримання - Раптовий інтенсивний позив до сечовипускання, часто супроводжуваний мимовільним витіканням сечі. - Раптове або часте спорожнювання сечового міхура; необхідність вставати вночі з цією метою двічі або частіше. - Причини можуть включати: інфекції сечового міхура або сечовивідних шляхів, вплив подразників на сечовий міхур, інсульт, неврологічні захворювання, як-от хвороба Паркінсона або розсіяний склероз. Нетримання сечі внаслідок переповнення сечового міхура - Часте або постійне краплинне виділення сечі. - Відчуття, що Ваш сечовий міхур ніколи не спорожнюється повністю; іноді наявність лише слабкої цівки сечі. - Причини можуть включати: травму сечового міхура, блокування уретри, діабет. Функціональне нетримання - Нездатність вчасно «добігти» до туалету. - Фізичне або психологічне порушення, що не дозволяє вчасно «добігти» до туалету. - Причини можуть включати: обмеження рухливості, біль, пов’язаний з рухами, приймання деяких лікарських засобів, артрит.

  • Q Питання Які звички, пов’язані зі станом здоров’я і способом життя, здатні допомогти знизити ймовірність розвитку нетримання сечі?

   A

   Відповідь Існує декілька простих прийомів, які Ви можете застосовувати для підтримування здоров’я сечового міхура й сечовидільної системи: - Регулярно спорожняйте сечовий міхур і не затримуйте випорожнювання кишечнику. - Контролюйте об’єм споживаної рідини. Випивайте щонайменше 6–7 склянок води на день для підтримування здоров’я сечового міхура. Якщо Ви випиваєте менше води, Ваша сеча стає більш концентрованою і може подразнювати слизову оболонку уретри й сечового міхура. - Приділяйте увагу дієті. Багато харчових продуктів – включно кава, алкоголь, кислі продукти (такі як помідори й цитрусові) і напої, шоколад, штучні підсолоджувачі, гострі спеції та газовані напої – можуть подразнювати Ваш сечовий міхур. Приділіть деякий час тому, щоб вивчити, які харчові продукти й напої сприяють нетриманню сечі у Вас, а потім вилучіть їх із свого раціону. - Ураховуйте фактор ваги. Зменшення ваги на 5–10% здатне знизити додатковий тиск, обумовлений надлишковою вагою, на Ваш сечовий міхур й прилеглі м’язи, тим самим допомагаючи контролювати нетримання сечі. - Практикуйте вправи для м’язів тазового дна, також відомі як вправи Кегеля, для зміцнення м’язів, що допомагають контролювати сечовипускання.

  • Q Питання Мені здається, що в мене нетримання сечі. Як мені поговорити про це зі своїм лікарем?

   A

   Відповідь Насамперед підвищіть рівень своїх знань. Довідайтеся, яким чином працює Ваш організм (особливо сечовидільна система) і що є нормою. У цьому випадку Ви зможете надати своєму лікареві більш точну інформацію. Одним із кращих способів досягти цього є ведення «щоденника відвідувань туалету». За кілька днів до призначеного візиту до лікаря почніть записувати інформацію про те, скільки рідини і коли Ви споживаєте, як часто у Вас відбувається сечовипускання, коли у Вас виникає нетримання сечі й за яких обставин (фізичні вправи, підняття важких предметів, сміх і таке інше). Якщо у Вас виникає почуття сорому або Вам складно поговорити з лікарем, запишіть свої питання напередодні візиту до лікаря. Можливо, Вам навіть варто попрактикуватися вимовляти їх уголос, коли Ви будете самі. Це полегшить Вам їх озвучення під час візиту. Наводимо деякі питання, які, можливо, Вам слід розглянути: - Чи можуть споживана мною їжа або напої спричиняти нетримання сечі? - Чи можуть ліки, які я приймаю, призводити до нетримання сечі? - Які існують способи лікування для відновлення контролю над функціями сечового міхура? Який із них найбільш придатний для мене? Пам’ятайте, що за участі лікаря буде розпочате лікування нетримання сечі і, можливо, Вам удасться вилікуватися від нього. Навіть якщо лікування не буде повністю успішним, ретельний контроль цього порушення допоможе Вам почуватися спокійніше й упевненіше.

  • Q Питання Що являє собою нетримання калу і які його причини?

   A

   Відповідь Нетримання калу – це нездатність контролювати спорожнювання кишечнику, що спричиняє несподіване підтікання фекалій (калу) із прямої кишки. Нетримання калу може варіюватися від випадкового підтікання фекалій під час випускання газів з кишечнику до повної втрати контролю над кишечником. Через нетримання калу страждають понад п’ять мільйонів американців. Ця проблема виникає як у чоловіків, так і в жінок, хоча у жінок вона більш поширена через травмування анальних м’язів або нервів, яке може статися під час пологів. З віком вона виникає частіше, оскільки м’язи, що контролюють спорожнювання кишечнику (м’язи анального сфінктера), слабшають. Багато хто з людей, щоб упоратися із цією проблемою, жертвують своєю соціальною та фізичною активністю, навіть кар’єрою. Проте вибір підходящих засобів для захисту від нетримання може значно підвищити впевненість у собі.

  • Q Питання Що таке синдром подразненого кишечнику (СПК) і які його причини?

   A

   Відповідь Приблизно один із п’яти дорослих американців страждає через синдром подразненого кишечнику (СПК). Цей синдром характеризується болем або спазмами живота, а також змінами у функціонуванні кишечнику, такими як здуття, газоутворення, діарея, запор і нетримання калу. Точно не відомо, що саме спричиняє СПК. Якщо Ви страждаєте через СПК, м’язи, що вистилають кишечник, можуть скорочуватися сильніше й триваліше, ніж у нормі, швидше виштовхуючи їжу з Вашого кишечнику, що призводить до газоутворення, здуття й діареї. І навпаки, проходження їжі через кишечник може вповільнюватися, і кал стає твердим і сухим. Особливості Вашої нервової системи або товстої кишки також можуть відігравати певну роль у цьому процесі, спричиняючи у Вас більш виражений дискомфорт, ніж звичайно, під час розтягнення шлунка внаслідок газоутворення. У багатьох людей через СПК виникають слабкі симптоми, що не перешкоджають повсякденній діяльності. Іншим СПК може значно погіршувати якість життя. Визначення підходящих засобів для захисту від нетримання може значно підвищити впевненість у собі. Якщо у Вас є відповідні симптоми й підозри про можливу наявність СПК, порадьтеся, будь ласка, зі своїм лікарем.

  • Q Питання Що таке «журнал відвідувань туалету» і навіщо мені його вести?

   A

   Відповідь У багатьох випадках Ви можете натренувати свій сечовий міхур спорожнятися в певний час. Одним з основних засобів такого тренування є журнал відвідувань туалету. Цей журнал дозволить відповісти на багато запитань, пов’язаних зі здоров’ям Вашого сечового міхура, а також дати базову характеристику контролю Вашого сечового міхура, якою Ви можете поділитися зі своїм лікарем.

  • Q Питання Чи можу я використовувати жіночі прокладки при нетриманні сечі?

   A

   Відповідь Ні, ми не рекомендуємо так чинити. Жіночі прокладки не створені для того, щоб утримувати сечу й захищати Вас настільки ж надійно, як сучасні засоби для захисту від нетримання, наприклад, торгової марки Depend®. Наші засоби спеціально розроблені для захисту жінок, які найбільше потребують цього. Крім того, вони виготовлені із суперпоглинаючих полімерів (SAP), тобто вони можуть одночасно поглинати більше рідини й усувати запахи.

  Back to the top
 2. Повсякденне життя й боротьба з протіканнями

  • Q Питання Яким чином я можу запобігти протіканням і боротися з ними?

   A

   Відповідь Ослаблений або гіперактивний сечовий міхур не повинен утримувати Вас від ведення нормального способу життя. Існують заходи, яких Ви можете вжити, для запобігання протіканням або непомітного усунення їх наслідків, якщо це все ж таки сталося. - Внесіть прості зміни: - Зробіть дорогу в туалет уночі вільною від перешкод і добре освітленою. - Носіть одяг, що легко знімається. - Спорожняйте свій сечовий міхур перед сном, важливою зустріччю або поїздкою. - Використовуйте підходящі засоби для захисту від нетримання. Торгова марка Depend® пропонує широкий спектр засобів, різноманітних за розмірами, стилями і ступенем поглинання, розроблених відповідно до Ваших потреб і способу життя. - Мінімізуйте запахи. Хоча неможливо повністю запобігти появі запахів, їх можна мінімізувати. Насамперед підтримуйте належний рівень гідратації організму. Чим більш концентрованою є Ваша сеча, тим сильніше вона пахне. Обміркуйте можливість застосування таблеток для дезодорування сечі, таких як вітамін С або добавки, спеціально виготовлені з цією метою. Допомогти послабити запах сечі може також споживання яблучного, грушевого, вишневого або інших нецитрусових соків. - Підтримуйте оптимальний рівень гідратації організму. Випивайте щонайменше 6–7 склянок води на день для підтримування здоров’я сечового міхура. Якщо Ви випиваєте менше води, Ваша сеча стає більш концентрованою й може подразнювати слизову оболонку уретри й сечового міхура. - Приділяйте увагу дієті. Багато харчових продуктів – включно кава, алкоголь, кислі продукти (такі як помідори й цитрусові) і напої, шоколад, штучні підсолоджувачі, гострі спеції й газовані напої – можуть подразнювати Ваш сечовий міхур. Приділіть якийсь час тому, щоб вивчити, які харчові продукти й напої сприяють нетриманню сечі у Вас, а потім вилучіть їх із свого раціону. - Зміцнюйте м’язи тазового дна. Вправи Кегеля можна виконувати в будь-якому місці, непомітно для інших людей. Якщо Ви приділите якийсь час цим вправам, вони зміцнять м’язи тазового дна, що допоможе послабити відчуття потреби сходити в туалет, знизити необхідність у частому сечовипусканні й зменшити частоту протікань.

  • Q Питання Що мені слід зробити для того, щоб нормально спати вночі?

   A

   Відповідь Підготовка вирішує все. Нижчеперелічені заходи дають змогу запобігти випадкам протікання: - Обмежуйте споживання рідини перед сном, намагайтеся не пити після шостої години вечора. - Уникайте їжі та напоїв, що подразнюють сечовий міхур. До них належать кава, алкоголь, кислі продукти (такі як помідори й цитрусові) і напої, шоколад, штучні підсолоджувачі, гострі спеції й газовані напої. - Ходіть в туалет двічі безпосередньо перед сном. - Виконуйте вправи для зміцнення м’язів тазового дна (вправи Кегеля). - Використовуйте підходящі засоби для боротьби з нетриманням. У сучасних засобах для боротьби з протіканнями, наприклад, торгової марки Depend®, використовуються суперпоглинаючі полімери (SAP), що поглинають сечу й здатні втримувати більше рідини, а отже, забезпечують більш надійний захист. Торгова марка Depend® пропонує широкий спектр засобів, різних за розмірами, стилями і ступенем поглинання, розроблених відповідно до Вашого способу життя.

  • Q Питання Як мені обговорити з моїми близькими проблему нетримання?

   A

   Відповідь Насамперед оберіть слушний час для розмови. Знайдіть спокійне, зручне місце, де ви будете самі, і переконайтеся, що у вас буде достатньо часу для розмови. Заздалегідь обміркуйте, що Ви збираєтеся сказати. Ви, ймовірно, захочете пояснити природу свого стану, його причину, вплив на Вас, а також методи лікування, до яких ви вдаєтеся. Дайте Вашим близьким можливість поставити запитання. За словами експертів, люди з проблемою нетримання часто переоцінюють ніяковість чи засмучення, які, на їхню думку, повинні відчувати їхні близькі, почувши цю новину. Виявивши достатню довіру до них, щоб поділитися своїми проблемами, Ви можете додатково зміцнити свій емоційний зв’язок із ними.

  • Q Питання Яким чином я можу впоратися з проблемою нетримання на роботі?

   A

   Відповідь - Використовуйте підходящі засоби для боротьби з нетриманням. У сучасних засобах для боротьби з протіканнями, наприклад, торгової марки Depend®, використовуються суперпоглинаючі полімери (SAP), що поглинають сечу й здатні втримувати більше рідини, а отже, забезпечують більш надійний захист. Ми пропонуємо широкий спектр засобів, різних за розмірами, стилями і ступенем поглинання, розроблених відповідно до Ваших потреб і способу життя. - Уникайте вживання кави й води. Кофеїн, який міститься в каві, має діуретичну дію, що підвищує Вашу потребу в сечовипусканні. - Носіть ділові вбрання темних кольорів. Це – класичний стиль, який також дозволить приховати безліч проблем, включно дрібні плями. - Виконуйте вправи для зміцнення м’язів тазового дна (вправи Кегеля), навіть під час зустрічей. Вправи Кегеля виконуються так: напружте м’язи, які Ви використовуєте для зупинки потоку сечі. Утримуйте напруження протягом трьох секунд із наступним розслабленням. Виконуйте цю вправу 8–10 разів щонайменше тричі на тиждень.

  • Q Питання Яким чином мені слід виконувати вправи Кегеля (вправи для зміцнення м’язів тазового дна)? Чи допоможуть вони?

   A

   Відповідь Вправи Кегеля допомагають зміцнити м’язи тазового дна. Вони тренують м’язи, які Ви використовуєте для припинення сечовипускання, тому що зміцнення цих м’язів допомагає довше втримувати сечу в сечовому міхурі. Визначте для себе, де розташовані м’язи тазового дна, зробивши зусилля, начебто Ви намагаєтеся зупинити потік сечі. Стисніть і втримуйте ці м’язи напруженими протягом трьох секунд, а на рахунок «три» розслабтеся. Ваша мета – спробувати виконати 10 циклів напруження/розслаблення за один захід. Відпочиньте, а потім виконайте ще два заходи (загалом 30 вправ), і так щодня. Ваш лікар дасть Вам більш точні інструкції. Так, вправи часто допомагають, особливо особам з нетриманням сечі при напруженні. Вам слід проконсультуватися з лікарем і з’ясувати, від якого саме типу слабкості сечового міхура страждаєте Ви, і які вправи найкраще Вам підійдуть.

  • Q Питання Як скоро вправи Кегеля почнуть мені допомагати?

   A

   Відповідь Залежно від типу слабкості сечового міхура Ви можете відчути позитивний ефект від вправ уже через декілька тижнів їх виконання, а через 8–12 місяців з високим ступенем імовірності Ваші симптоми можуть послабшати або й зовсім зникнути. Навіть якщо Ви не позбавитеся симптомів повністю, вправи допоможуть поліпшити ситуацію, а за наявності відповідних ефективних засобів, Ви зможете відновити впевненість у собі. Чим швидше Ви почнете, тим краще. Більшість людей вичікують так довго, що організму потрібен тривалий час, щоб згодом повернутися до нормального функціонування. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем із приводу Вашої ситуації.

  • Q Питання Яким чином я можу контролювати запах?

   A

   Відповідь Найкращий спосіб контролювати запахи – це поєднання правильного гігієнічного режиму, загальної чистоти тіла, підтримування належної гідратації організму й використання свіжої білизни. Упаковуйте використані гігієнічні засоби в герметичні контейнери. Коли Ви подорожуєте або мешкаєте разом з іншими особами, упаковуйте кожний використаний гігієнічний засіб у пластиковий пакет із застібкою типу «блискавка». Обміркуйте можливість застосування таблеток для дезодорування сечі, таких як вітамін С або добавки, спеціально виготовлені з цією метою. Допомогти послабити запах сечі може також уживання яблучного, грушевого, вишневого або інших нецитрусових соків. І нарешті, оскільки іноді люди не відчувають наявності запахів, знайдіть кого-небудь, кому Ви довіряєте і хто зможе чесно Вам сказати, чи відчувається який-небудь запах.

  • Q Питання Я веду досить активний спосіб життя. Чи немає у Вас якихось підказок стосовно того, як можна полегшити перевдягання поза домівкою?

   A

   Відповідь От деякі прості прийоми, які Ви можете застосовувати, щоб бути у всеозброєнні, де б Ви не перебували. - Носіть із собою запасний гігієнічний засіб. Тримайте змінний гігієнічний засіб у своїй сумочці або стильній косметичці. - Майте при собі пластикові пакети для використаних засобів. Знайдіть пакети темно-синього кольору, що не дозволяють роздивитися вміст, якщо Вам необхідно буде викидати їх у громадському місці. Такі пакети або навіть спеціальні ароматизовані пакети для сміття продаються в більшості супермаркетів і через Інтернет. - Тримайте кілька запасних гігієнічних засобів «на крайній випадок» у відділенні для рукавичок. - Покладіть у багажник спортивну сумку з предметами першої необхідності. - Дотримуйтеся графіка регулярної заміни гігієнічних засобів. - Заздалегідь визначте для себе місцезнаходження туалетів, особливо в тих місцях, які Ви часто відвідуєте. Завчасне планування вирішує результат справи.

  Back to the top
 3. Питання про продукцію, що часто ставляться

  • Q Питання Чи є у вас спеціальні засоби для чоловіків і жінок окремо, чи вони підходять для осіб обох статей?

   A

   Відповідь Під торговою маркою Depend® продаються обидва зазначені типи засобів. Оскільки потреби чоловіків і жінок відрізняються, ми розробили засоби спеціально для кожної статі, а також ті, що можуть використовуватися як чоловіками, так і жінками.

  • Q Питання Як виготовлені засоби торгової марки Depend®?

   A

   Відповідь Засоби торгової марки Depend® складаються з тонкої гігроскопічної прокладки, виготовленої із суперпоглинаючих полімерів (SAP), які всотують у себе вологу, відводячи її від шкіри. Усі вони виготовлені без застосування латексу й не містять лосьйонів або ароматизаторів.

  • Q Питання Яким чином слід утилізовувати засоби торгової марки Depend®?

   A

   Відповідь Засоби торгової марки Depend® були розроблені для одноразового використання, потім їх слід викидати. Щоб непомітно викинути використаний засіб Depend® поза домівкою, Ви можете скористатися декількома корисними підказками: - Носіть запасний гігієнічний засіб у своїй сумочці. Використовуйте свою сумочку, щоб занести запасний засіб у громадський туалет і непомітно викинути його в кошик для сміття. - Тримайте при собі пластикові пакети для використаних засобів. Знайдіть пакети темно-синього кольору, що не дають змоги роздивитися вміст, якщо Вам необхідно буде викидати їх у громадському місці. Такі пакети або навіть спеціальні ароматизовані пакети для сміття продаються в більшості супермаркетів і через Інтернет.

  • Q Наскільки часто мені слід заміняти гігієнічний засіб торгової марки Depend®?

   A

   Відповідь Це залежить від Вас і тяжкості Вашого стану. Однак у засобах торгової марки Depend® використовується більша кількість суперпоглинаючих полімерів (SAP), завдяки чому вони витримують численні змочування різною кількістю рідини. Це означає, що Вам не потрібно міняти їх так само часто, як більш дешеві засоби торгових марок, що не належать до преміум-класу.

  • Q Наскільки Чи можна прати гігієнічні засоби торгової марки Depend®?

   A

   Відповідь Ні. Хоча засоби торгової марки Depend® виготовлені таким чином, щоб витримувати численні змочування різною кількістю рідини під час носіння, вони розраховані тільки на одноразове використання. Їх слід викидати після кожного використання, а не прати й надягати вдруге.

  • Q Наскільки Які засоби Ви рекомендуєте при нетриманні калу?

   A

   Відповідь Ми рекомендуємо поглинаючу спідню білизну Depend®. Вона забезпечує максимальне поглинання й контроль запахів. Знімати її можна двома різними способами. Надягайте і знімайте її як звичайну білизну або розкрийте прорізи з боків для легкої заміни білизни без необхідності знімати штани і взуття.

  • Q Наскільки Які засоби торгової марки Depend® мені слід використовувати при синдромі подразненого кишечнику (СПК)?

   A

   Відповідь При легкому СПК спробуйте використати поглинаючу білизну Depend® для жінок. Вона забезпечує максимальний захист і надягається як звичайна білизна.

  Back to the top
 4. Супровідні запитання, що часто ставляться

  • Q Питання Де я можу довідатися більше про нетримання?

   A

   Відповідь Безсумнівно, знання – сила, особливо якщо йдеться про боротьбу з нетриманням. Чим більше Ви знаєте, тим більш повноцінним життям Ви зможете жити. Існує безліч джерел інформації в Інтернеті, що заслуговують на довіру, а також організацій, де Ви можете одержати надійну і своєчасну інформацію.

  Back to the top
 5. Нетримання й менопауза

  • Q Питання Яким чином менопауза впливає на контроль над сечовим міхуром?

   A

   Відповідь Під час і після менопаузи відбувається значне зниження рівня жіночого гормону естрогену. Крім контролю менструальних циклів і змін в організмі під час вагітності естроген допомагає підтримувати здоров’я сечового міхура й уретри. Нестача естрогену може спричинити ослаблення м’язів тазового дна, які відповідають за контроль сечового міхура, що призводить до нетримання сечі.

  • Q Питання Які проблеми, пов’язані з контролем сечового міхура, можуть виникнути після менопаузи?

   A

   Відповідь Внаслідок менопаузи можуть виникнути такі проблеми, як: - Нетримання сечі при напруженні. Тиск, спричинений кашлем, чханням або підняттям важких предметів, може проштовхувати сечу через м’язи тазового дна, ослаблені в результаті зниження рівня жіночого гормону естрогену. Такий тип протікання називається «нетримання сечі при напруженні». Це – один із найпоширеніших типів проблем контролю сечового міхура у жінок. - Імперативне нетримання. Імперативне нетримання – це ще одна розповсюджена проблема контролю сечового міхура. При цьому порушенні м’язи сечового міхура скорочуються несвоєчасно або постійно, що спричиняє протікання. - Ніктурія. Необхідність відвідувати туалет кілька разів за ніч.

  Back to the top
CLOSEClose the overlay
Налаштування cookie